سئو چیست و چرا برای وب سایت‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است

#

در حال حاضر سئو از هر وقت دیگر از اهمیت بیشتری برخوردار است. لازم است هر وب مستری که معنی سئو و همچنین پتانسیلی که برای کسب کار بدست می آورد را بداند.

سئو چیست؟

Search Engine Optimization یا SEO مجمومه ای از قوانین هستند که توسط صاحبان وب سایت‌ها یا وبلاگ‌ها برای بهبود سایتشان برای موتورهای جستجو یا بهبود رتبه در رتبه بندی موتورهای جستجو رعایت میشوند.
به علاوه یک راه عالی برای بالا بردن کیفیت وب سایت‌ها و بهبود تجربه کاربری، سرعت بالاتر و راحتی در جابجایی در وب سایت میباشد.
SEO همچنین میتواند به عنوان یک فریم ورک مطرح شود. زمانی که همه پروسه تعدادی از قوانین و Guidelineها، تعدادی از مرحله‌ها و یک سری کنترل‌ها را داشته باشد.

چرا سئو مهم است؟

در مارکت رقابتی امروز، SEO از همیشه مهمتر است. موتورهای جستجو در حال پاسخگویی به میلیون‌ها کاربر هستند که به دنبال راه حل برای مشکلاتشان هستند.

“اگر شما یک وب سایت، وبلاگ یا یک فروشگاه آنلاین دارید، سئو میتواند به بزرگ شدن کسب و کار شما و رسیدن به اهداف کسب و کارتان کمک کند”

دلایل مهم بودن سئو:

  • اکثر کاربران موتورهای جستجو، بیشتر دوست دارند روی ۵ لینک بالای پیشنهادها در صفحه نتایج (SERPS) کلیک کنند. بنابراین برای استفاده از مزایای آن و بدست آوردن بازدیدکنندگان برای وب سایت یا مشتری برای فروشگاه آنلاین شما احتیاج دارید که در موقعیت بالاتری باشید.
  • SEO فقط در مورد موتورهای جستجو نیست. اما راهکار های خوب سئو تجربه کاربری و قابلیت استفاده از سایت را بهبود میدهد.
  • کاربران به موتورهای جستجو اعتماد میکنند. بالا بودن در سرچ با توجه به کلمات کلیدی اعتماد به سایت را نیز افزایش میدهد.
  • برای معرفی وب سایت در شبکه‌های اجتماعی سئو بسیار مفید است. کسانی که سایت شما را با استفاده جستجو در گوگل یا یاهو پیدا میکنند بسیار شبیه به کسانی هستند که در فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس و بقیه شبکه‌های اجتماعی معرفی میشوند.
  • برای حرکت روان یک وب سایت SEO بسیار مهم است. وب سایت هایی با بیش از یک نویسنده به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای سئو مفید است. فایده مستقیم آن بالا بردن ترافیک موتور‌های جستجو است. و فایده غیر مستقیم آن داشتن یک فریم ورک مشترک برای استفاده قبل از انتشار محتوا در سایت میباشد.
  • سئو میتواند شما را در صدر رقابت قرار دهد. اگر دو وب سایت شيء یکسانی را بفروشند، بهینه سازی موتورهای جستجو باعث میشود سایتی که آن را رعایت کرده مشتری و فروش بیشتری داشته باشد.

یک معرفی کوتاه سئو برای تازه واردها:

برای تازه واردها به SEO تعاریف بالا سخت بنظر میرسد. بهینه سازی جستجو یک راه برای بهبود سایت شما میباشد که به رتبه‌های بالاتر در نتایج جستجو گوگل، یاهو و یا Bing و دیگر موتورهای جستجو نزدیک شوید.

وقتی شما در گوگل جستجو میکنید ترتیب نمایش نتایج بازگشتی بر اساس یک الگوریتم بسیار پیچیده نمایش داده میشود.
این الگوریتم‌ها فاکتورهای بسیاری را مد نظر قرار میدهند که کدام صفحات باید در اولین رتبه نمایش داده شوند و کدام دوم و غیره.

“بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو به شما مزایایی بیشتر از سایت های بهینه نشده میدهد و شما شانس بیشتری دارید که در رتبه بالاتری قرار بگیرید”

مراحل اصلی بهینه سازی موتورهای جستجو چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد، SEO یک پروسه ثابت نیست یک فریم ورک با قوانین و تعدادی پروسه است. برای ساده شدن سئو میتوان آن را به دو مرحله اصلی تقسیم کرد.

SEO On-Site: قوانینی که روی سایت برای اینکه با موتورهای جستجو تعامل بهتری داشته باشند اعمال میکنیم.
و
SEO Off-Site: چگونگی ارائه وب سایت یا وبلاگ شما که توسط آن میتوانید رتبه بهتری در نتایج جستجو داشته باشید.

تفاوت بین سئو و بازاریابی اینترنتی چیست؟

بعضی افراد از من این سؤال را میپرسند که “آیا سئو همان بازاریابی آنلاین است؟”.  ساده ترین جوابی که میشود به این سوال داد این است که سئو یکی از ابزارهای موجود در بازاریابی اینترنتی شما میباشد.

سئو دقیقا همان بازاریابی آنلاین نیست اما میتواند بخشی از کمپین بازاریابی آنلاین شما باشد. که خود شامل بقیه موارد مثل ترویج رسانه اجتماعی، استراژی محتوا و غیره است.

محتوای خوب هنوز با یا بدون سئو، مهمترین فاکتور موفقیت میباشد

قبل از اینکه به معرفی بهینه سازی موتورها جستجو خاتمه دهیم، شما باید بدانید که سئو بدون داشتن محتوای خوب نمیتواند به شما کمک کند.
اگر شما سعی کنید که SEO وب سایت را  بدون داشتن محتوای خوب بهینه کنید شانس حداقلی خواهید داشت.
از طرفی دیگر یک وبسایت با محتوای خوب میتواند با یا بدون سئو کار خود را به خوبی انجام دهد. سئو فقط باعث پیشرفت دو چندان وبسایت میشود.

سئو یک الزام برای وبسایت ها میباشد

در کل، بهینه سازی جستجو یک راه برای بهینه سازی سایت میباشد پس موتورهای جستجو درک بهتری از سایت خواهند داشت و رتبه ی بالاتری را به آن اختصاص میدهند. سئو برای بالا بردن ترافیک سایت، وبلاگ یا فروشگاه آنلاین شما و بدست آوردن مشتریان بیشتر، فروش بیشتر و رسیدن به اهداف کسب و کار شما بسیار مهم است.

شما میتوانید با استفاده از تبلیغات web view در لیش میتوانید سئو سایت خود را بالا ببرید.
lish.ir/advertisers

منابع:
lish.ir/u5

پست های مرتبط

نظر بدهید