لینک ردیاب امکانات و ویژگی ها و موارد استفاده در شبکه اجتماعی

#

معنی لینک ردیاب در سایت lish.ir چیست؟

لینک ردیاب یا Tracking Link اصطلاحی است که در سیستم کوتاه کننده لینک lish.ir معرفی شده است. و به منظور ردیابی کلیک های انجام شده روی لینک کوتاه مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد لینک ردیاب چیست؟

اعضای سایت می توانند لینک های کوتاه شده ای دریافت کنند که بازدیدکنندگان پس از کلیک روی آن ها مستقیما وارد صفحه هدف شوند. همچنین اعضا می توانند با ساخت یک لینک ردیاب از آمار دقیق بازدید و کلیک روی لینک های خود بهره مند شوند. تمام این خدمات به صورت رایگان در اختیار کاربران لیش قرار خواهد گرفت.

موارد استفاده لینک ردیاب:

  • اینستاگرام:

می‌توان با لینک ردیاب آمار کاملی از بازدید و کلیک روی لینک Bio صفحه اینستاگرام در اختیار داشت. در این صورت دیگر نیازی به تغییر لینک Bio صفحه اینستاگرام وجود ندارد. کافیست مقصد لینک ردیاب را از طریق پنل لیش تغییر داد.

  • تلگرام:

با افزودن لینک های کوتاه شده در پست های تلگرام، آمار دقیقی از بازدید و کلیک کاربران در اختیار صاحبان پست ها قرار خواهد گرفت.

  • سایر شبکه های اجتماعی:

اعضای سایت می توانند با استفاده از لینک های کوتاه شده در سایر شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس، لینکدین، یوتیوب و … آمار دقیقی از بازدید و کلیک روی لینک های خود داشته باشند.

امکانات لینک ردیاب:

  • گروه:

اعضای سایت می توانند برای لینک های خود، گروه های مشخصی داشته باشند. مثلا لینک های تلگرام را در یک گروه و لینک های وب سایت  را در گروه دیگری قرار دهند. گروه بندی لینک ها به اعضای سایت کمک خواهد کرد که آمار دسته بندی  شده از لینک های کوتاه خود داشته باشند. برای این منظور کافی است گروه مورد نظر به لیست گروه های کاربران لیش اضافه شود.

  • نام اختصاصی:

اعضای سایت در صورت تمایل می‌توانند با خرید و افزودن نام اختصاصی، میزان اعتماد کاربران به لینک خود را افزایش دهند. نام اختصاصی می‌تواند به دو صورت در لینک کوتاه شده استفاده شود:

your-brand.lish.ir/abc و lish.ir/your-brand/abc

  • عنوان لینک:

یکی از امکانات لینک ردیاب، انتخاب عنوان است. عنوان انتخاب شده در داشبورد اعضای سایت قابل مشاهده است. و چنانچه اعضا بخواهند از لینک ردیاب قبلی خود استفاده کنند، با مشاهده عنوان لینک می توانند جستجوی سریع تری داشته باشند.

  • توضیحات لینک:

توضیحات لینک از دیگر امکانات لینک ردیاب است و صرفا برای داشتن اطلاعات بیشتری از لینک های کوتاه شده مورد استفاده قرار می گیرد. این اطلاعات در داشبورد اعضای سایت قابل مشاهده است و به کاربران نمایش داده نمی شود.

امکانات دیگر لینک ردیاب:

  • دسته بندی و برچسب:

اعضای سایت می توانند لینک های خود را بر اساس دسته بندی و برچسب های تعریف شده در سایت ذخیره کنند. به این معنا که لینک ها می توانند با توجه به محتوای صفحه مقصد دسته بندی شوند. با انتخاب دسته بندی و برچسب می توان در داشبورد، اطلاعات جزئی تری از لینک ها داشت.

  • کلمه عبور:

چنانچه لینک ها شخصی یا محرمانه باشد می توان برای لینک ها کلمه عبور ایجاد کرد. با این روش تنها کاربرانی که کلمه عبور را داشته باشند به صفحه مقصد دسترسی پیدا خواهند کرد. گذاشتن کلمه عبور برای لینک های شخصی، امنیت لینک ها را در هنگام انتشار بالا خواهد برد.

پست های مرتبط

نظر بدهید