لینک هوشمند امکانات و ویژگی ها و استفاده در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات آنلاین

#

معنی لینک هوشمند در سایت lish.ir چیست؟

لینک هوشمند یا Smart Link اصطلاحی است که در سیستم کوتاه کننده لینک lish.ir معرفی شده است. در واقع لینک هوشمند به عنوان یکی از قابلیت های منحصر به فرد این سایت در اختیار اعضای آن قرار گرفته است. که با توجه به شرایط افراد کلیک کننده روی لینک میتواند مقصد های متفاوتی داشته باشد.

کاربرد لینک هوشمند چیست؟

کاربران سایت لیش می توانند لینک های کوتاه خود را بر اساس سه گزینه نوع دستگاه و سیستم عامل، موقعیت جغرافیایی و نوع ترافیک هوشمندسازی کنند. برای مثال با هوشمند کردن لینک بر اساس سیستم عامل و افزودن آدرس مقصد های مورد نظر می توان با یک لینک کوتاه کاربران iOS را به App Store و کاربران Android را به Pay Store هدایت کرد. با لینک هوشمند کاربران سایت، دیگر نیازی به ارسال چند لینک نخواهند داشت.

موارد استفاده لینک هوشمند:

با اشتراک گذاری یک لینک هوشمند در شبکه های اجتماعی می توان گروه بزرگی از کاربران را به مقصدهای هدف گذاری شده فرستاد و آمار تفکیک شده دقیقی از تعداد بازدیدها و کلیک ها به دست آورد. در تبلیغات پیامکی میتوان به جای ارسال چند لینک از یک لینک با مقصدهای متفاوت استفاده کرد. و همچنین میتوان به عنوان Load Balancer از لینک هوشمند استفاده کرد.

امکانات لینک هوشمند:

  • گروه:

اعضای سایت می توانند لینک های خود را در گروه های مشخصی ذخیره کنند. مثلا لینک های تلگرام را در یک گروه و لینک های وب سایت  را در گروه دیگری قرار دهند. گروه بندی لینک ها به اعضای سایت کمک خواهد کرد که آمار دسته بندی  شده از لینک های کوتاه خود داشته باشند.

  • نام اختصاصی:

اعضای سایت در صورت تمایل می‌توانند با خرید و افزودن نام اختصاصی، میزان اعتماد کاربران به لینک خود را افزایش دهند. نام اختصاصی می‌تواند به دو صورت در لینک کوتاه شده استفاده شود:

your-brand.lish.ir/abc و lish.ir/your-brand/abc

  • عنوان لینک:

عنوانی که برای هر لینک انتخاب شده است در داشبورد اعضای سایت قابل مشاهده است. چنانچه اعضا بخواهند از لینک های هوشمند قبلی خود استفاده کنند با مشاهده عنوان لینک می توانند جستجوی سریع تری داشته باشند.

امکانات دیگر لینک هوشمند:

  • توضیحات لینک:

توضیحات لینک صرفا برای در اختیار داشتن اطلاعات بیشتری از لینک کوتاه شده است. این اطلاعات در داشبورد اعضای سایت قرار می گیرد و به کاربران نمایش داده نمی شود.

  • دسته بندی و برچسب:

لینک هایی که بر اساس دسته بندی و برچسب های تعریف شده در سایت ذخیره می شوند اطلاعات جزئی تری را در اختیار صاحبان خود قرار می دهند. لینک ها می توانند با توجه به محتوای صفحه مقصد دسته بندی شوند.

پست های مرتبط

نظر بدهید