وبلاگ نویسی و ۵ اشتباه رایج که باید از آنها دوری کرد

#

امروزه شرکت ها و افراد مختلف به صورت گسترده به وبلاگ نویسی روی آورده اند. شرکت ها از وبلاگ ها برای به روز نگه داشتن محتوای سایت خود استفاده میکنند. علاوه بر این می توانند ترافیک بیشتری نیز روی وبلاگ و صفحه فرودشان ایجاد کنند. افراد به دلایل بسیاری به وبلاگ نویسی روی می‌آورند. مهمترین دلیل آن هم کسب درآمد از تبلیغاتی است که در وبلاگ خود نمایش میدهند.

با این حال، انگیزه افراد از وبلاگ نویسی اهمیت چندانی ندارد. نکته مهم تر، مواجه شدن با وبلاگ های نامناسب است. در یک وبلاگ ممکن است اشتباهات زیادی وجود داشته باشد و آن را به وبلاگی ناکارآمد تبدیل کند. در این مطلب میخواهیم به ۵ اشتباه رایج در وبلاگ نویسی که باید از آن ها دوری کرد، بپردازیم.

کسل کننده بودن

خیلی از شرکت ها بر این باورند که باید مطالب وبلاگ بیشتر در قالب حقوقی و حرفه ای انتشار یابد. نتیجه نهایی این کار مشخص است. پست های کسل کننده که هیچکس زحمت خواندن آنها را به خود نمیدهد. اگرچه خودمانی شدن بیش از حد پست ها نیز وب سایت شرکت را غیر رسمی جلوه میدهد. بنابراین نویسنده وبلاگ باید متن ها را به گونه ای بنویسد تا خوانندگان وبلاگ تصور نکنند که پست را یک روبات، نگارش کرده است.

پراکنده بودن

بهترین تاثیرگذاری وبلاگ بر روی خوانندگان زمانی خواهد بود که به صورت تخصصی روی یک موضوع خاص یا گروه کوچکی از موضوعات مرتبط تمرکز کرده باشد. در این صورت به مخاطبین خود اطمینان خواهید داد که قادرند پست هایی را پیدا کنند که در زمینه علاقه آنها است.

انتشار پست زیاد

در عصر وبلاگ نویسی امروزی خیلی از منابع پیشنهاد میکنند که روزانه یک یا دو پست انتشار داده شود. اما وبلاگ نویسان بر این باورند که انتشار این تعداد پست زیاد است. مخاطبین که در حال دیدن وبلاگ از طریق Feed و یا شبکه های اجتماعی هستند با مشاهده پست های زیاد از یک وبلاگ، تاثیر مثبتی نخواهد گرفت. یک یا دو پست در هفته بهترین تعداد برای انتشار مطالب در وبلاگ میباشد.

پست غیر مرتبط

خوانندگان وبلاگ، پست های زمانبندی شده و قابل پیش بینی را دوست دارند. آنها روزهای مشخصی را برای خواندن مطالب در نظر میگیرند. مهم نیست که چه تعداد پست در هفته انتشار میدهید. سعی کنید مطالب پست ها به هم مرتبط باشد.

نوشتن بدون توجه به نگارش

آسانی استفاده از جنبه های تکنیکی وبلاگ نویسی باعث شده تا هرکسی بتواند از آن برای شهرت استفاده کند. توجه نکردن به نگارش وبلاگ و استفاده از کلمات نادرست در متن باعث زده شدن خواننده میشود. هیچکس دوست ندارد پست هایی با غلط های املایی و گرامری بخواند. از درستی پست های خود اطمینان حاصل کنید و قبل از انتشار عمومی پیش نمایش آن را حتما بررسی کنید.

موارد بالا تنها ۵ مورد از اشتباهات رایج در وبلاگ نویسی بودند. نکته مهم دیگری که باید مراقب آن باشید نوشتن همه وبلاگ در مورد خودتان است. بهتر است که از اسم خودتان به عنوان یک پشتیبان یاد کنید تا اینکه در وبلاگ خود را معرفی کنید.

با این ترفند ها میتوانید از اشتباهات رایج در وبلاگ نویسی جلوگیری کنید. همچنین با کسب تجربه قادر خواهید بود بر این مشکلات و دیگر مشکلات موجود در وبلاگ نویسی چیره شوید.

بازاریابی محتوا با استفاده از وبلاگ نویسی

با استفاده از وبلاگ و وب سایت خود میتوانید خوانندگان را برای خرید محصولات و یا استفاده از سرویس خود ترغیب کنید. وب سایت lish.ir میتواند بازاریابی محتوای شما را بر عهده بگیرد و شما را از این مشکلات دور کند.

پست های مرتبط

Comments (2)

بهتره وقتی از اصول نگارشی حرف می‌زنید سعی کنید غلط املایی توی متنی که قراره راجع‌به وبلاگ‌نویسی باشه نداشته باشین!

خیلی ممنون از توجهتون.

نظر بدهید