کوتاه کننده‌ لینک و ۵ مزیت کوتاه کردن لینک در شبکه‌های اجتماعی

#

کوتاه کننده‌ لینک یا Link Shortener سرویس‌هایی هستند که به کمک آن‌ها میتوان لینک‌ بلند وب که ممکن است صدها حرف باشند را به لینک کوتاه شده که نهایتا به ۲۰ حرف میرسد خلاصه کرد. در اینجا به ۵ مورد از مزیت استفاده از لینک کوتاه اشاره میکنیم.

1.قابلیت ردیابی لینک کوتاه

بیشتر سرویس‌های کوتاه کننده‌ لینک آمار بازدید و کلیک روی لینک را برای شما فراهم میکنند. با ردیابی یا track کردن لینک‌ها یک کسب و کار میتواند از علایق مخاطبان خود با خبر شود و تصمیمات استراتژیک خود را بر اساس آن برای تغییر یا ادامه کار خود بگیرد.

2.استفاده کمتر از حروف گرانبها

مخصوصا وقتی به توییتر سر میزنید، استفاده کمتر از هر حرف یا کاراکتر بسیار اهمیت دارد. چون باید پیام خود را در ۱۴۰ حرف خلاصه کنید. بنابر این میتوانید لینک های بلند خود را با استفاده از کوتاه کننده لینک به لینک کوتاه تبدیل کرده و متن بیشتری بنویسید.

3.امکان به اشتراک گذاری لینک را افزایش می‌دهد

به نظر شما کدام راحت تر به اشتراک گذاشته میشود؟

http://www.linuxjournal.com/content/linux-journal-february-2017

یا لینک کوتاه شده

http://lish.ir/dI

سرویس‌های کوتاه کننده لینک ، اشتراک گذاری را به مراتب راحت‌تر می‌کنند. ما به پخش شدن پست‌های خود در اینترنت بسیار علاقه داریم پس این راه میتواند بسیار به ما کمک کند.

4.مردم به لینک‌ کوتاه عادت دارند

اگر همه مردم از روی یک پل بپرند شما هم این کار را میکنید؟ مصلما نه، اما وقتی به سراغ کوتاه کننده لینک می‌آیند پیوستن به اکثریت کاملا منطقی است. استفاده از سرویس‌های کوتاه کننده‌ لینک انقدر عادی شده‌ است که کمتر کسی به آنها توجه می‌کند. باید توجه داشت که لینک‌ کوتاه نشده باعث زده شدن کاربران از وب سایت یا متنی که در حال خواندن آن هستند میشود.

5.افزایش احتمال کلیک کاربران روی لینک‌ کوتاه

مردم به دیدن لینک‌ کوتاه شده در شبکه‌های اجتماعی عادت دارند. بنابر این استفاده از کوتاه کننده لینک میتواند ضریب کلیک روی لینک های دیده شده (Click Through Rate) شما را افزایش دهد. این یکی از ساده ترین کارهایی است که میتوانید برای افزایش بازدید از لینک خود انجام دهید. اگه باور ندارید میتوانید با کوتاه کردن لینک و نگاه کردن به آمار متوجه این حقیقت شوید.

سرویس‌های کوتاه کننده‌ لینک ایرانی:

http://lish.ir

http://yon.ir

 

سرویس کوتاه کننده‌ لینک خارجی:

http://bit.ly

http://goo.gl

http://tinyurl.com

http://bit.do

http://t.co

http://ow.ly

http://adf.ly

 

پست های مرتبط

نظر بدهید